سبزیجات: نجات‌بخش یا خطرناک

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

امروزه میوه و سبزیجات بخش عمده‌ای از غذای روزانه ماست، خصوصا افرادی که گیاه‌خوار هستند بیشتر از سبزیجات و میوه‌ها استفاده می‌کنند. ولی این روزها خانم‌ها برای شستن سبزیجات و میوه‌ها دچار مشکل شده‌اند که ضدعفونی کننده ژاول پارت این مشکل را حل کرده است و نگرانی خانم‌ها را برای تمیز بودن میوه و سبزی بر طرف کرده است. ضدعفونی‌کننده میوه و سبزی ژاول پارت برای از بین بردن باکتری‌ها،انگل‌ها، کپک و قارچ‌ها و زدودن گرد وخاک و مواد شیمیایی مضر از روی میوه‌ها و سبزیجات به کار میرود. این قرص‌هابدون ورود به درون میوه و سبزی،تنها عوامل نامطلوب را شسته و عطر و طعم طبیعی آن را حفظ می‌نماید.

گنجاندن میوه‌ها و سبزیجات در برنامه غذایی روزانه انتخابی درست برای حفظ سلامتی است. این خوراکی‌ها خواص بسیاری دارند که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کرده و از بروز بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری می ‌نمایند. با این حال میوه‌ها و سبزیجات می‌توانند زمینه‌ساز بیماری هایی نیز شوند. چرا که نه تنها به طور مستقیم با شرایط محیطی تماس دارند، بلکه سموم و آفت‌کش ها نیز روند رشد آنها را تغییر داده و طی زمان ذخیره‌سازی، انتقال و حتی فروش با آلودگی‌های متعددی مواجه هستند. از آنجا که میوه‌ها و سبزیجات معمولا به طور خام مصرف می‌شوند اگر به شستشو و ضدعفونی آنها توجهی نگردد، قطعا سلامتی را تحت تاثیر قرار می دهند.

شاید تا مدت ها پیش تصور می‌شد استفاده از مایع ظرفشویی یا نمک می‌تواند روش خوبی برای ضدعفونی میوه‌ها باشد، اما عدم صحت آن امروزه کاملا تایید شده است و روش‌های کاملا صحیحی پیشنهاد می‌شود که بهتر است امتحان کنید.


این قرص‌هابدون ورود به درون میوه و سبزی،تنها عوامل نامطلوب را شسته و عطر و طعم طبیعی آن را حفظ می‌نماید.


یافته های علمی چه می گویند؟  سبزیجات خام ممکن است حاوی انواع میکرو ارگانیسم‌ها و تخم انگل باشند و در صورتی که به شیوه مناسبی سالم‌سازی نگردند، باعث ابتلای انسان به بسیاری از بیماری‌های انگلی و بیماری‌های عفونی روده‌ای می‌گردند. بنابراین استفاده از یک روش موثر در کاهش میکرو ارگانیسم‌های بیماری‌زا دارای اهمیت زیادی است. نکات زیر اهم فواید توجه به ضدعفونی کردن میوه و سبزیجات است:

  • جدا کردن تخم انگل‌ها از میوه و سبزیجات
  • عدم نیاز به افزودن مواد شوینده
  • از بین بردن میکرو ارگانیسم‌های بیماری‌زا
  • پیشگیری از بیماری‌های عفونی روده
  • حفاظت از سلامت افراد خانواده به خصوص کودکان
  • پیشگیری از هزینه‌های سرسام‌آور درمان
  • امنیت غذایی

موخره


همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

کلان‌شهرهای ایران اغلب در محاصره انواع آلودگی‌ها قرار دارند. فاضلاب‌های خانگی و صنعتی، آلاینده‌های کارخانجات، سموم دفع آفات و بسیاری دیگر از آلودگی‌ها که هر یک می‌توانند خطرات پرشماری متوجه افراد خانواده نمایند. رعایت بهداشت از آسیب‌های بعدی در خانواده‌ها جلوگیری خواهد کرد© آبانماه 1397 کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت یگانه‌سازات پارت می‌باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.