وبا ... خطر فراموش شده

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

به گزارش ایرنا وبا نوعی بیماری اسهالی خطرناک در مناطق گرمسیری است که اسهال حجیم بدون تب و درد شکم، کم شدن ادرار و گرفتگی عضلات پشت ساق پا از جمله علائم مهم این بیماری به شمار می‌رود. بسیاری از کارشناسان تهیه سبزی و میوه از محل‎‌های مورد اعتماد و همچنین شستن و ضدعفونی کردن این خوردنی‌ها را مهمترین راهکار پیشگیری از وبا در فصل تابستان به شمار می‌آورند.

یک کارشناس بهداشتی معتقد است که این بیماری در بیشتر موارد علایمی ندارد و فرد مبتلا به آن در صورت تاخیر در مراجعه به مراکز درمانی به دلیل کاهش شدید آب بدن در معرض خطر مرگ قرار می‌گیرد. دکتر طهماسب غفاری بیان کرد: آمار ابتلا به بیماری‌های اسهالی در کشور با توجه به وجود امکانات بهداشتی، سالم‌سازی آب و مواد غذایی و رعایت اصول بهداشتی به حداقل رسیده است. وی ادامه داد: در صورت تشخیص صحیح بیماری و مراجعه به موقع بیماران به مراکز بهداشتی و درمانی، مرگ و میر این بیماری به کمتر از نیم درصد می رسد. وی تاکید کرد: جهت پیشگیری از این بیماری اسهالی، سبزیجات و میوه باید با آب سالم و تمیز به طور کامل شسته شده و پس از ضدعفونی مصرف شود. وی گفت: قبل از تهیه و توزیع غذا، قبل از خوردن غذا و شیر دادن به کودک، بعد از اجابت مزاج، بعد از شستن و تمیز کردن کودک، بعد از دست زدن به مواد غذایی خام نظیر سبزیجات، گوشت، مرغ و ماهی، بعد از مراقبت از بیمار اسهالی باید دست‌ها با آب و صابون به طور کامل و حدود چند دقیقه شسته شود.
کارشناس بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی نیز در خصوص موارد لازم برای پیشگیری از این بیماری بیان کرد: در طول سفر در صورتی که امکان شست و شو، انگل‌زدایی و ضدعفونی وجود نداشت می‌توان از مصرف سالاد و سبزی خام خودداری کرد.
وی رعایت توصیه های بهداشتی سفر را در پیشگیری از ابتلا به بیماری وبا و بیماری‌های شبیه به آن موثر ارزیابی کرد و ادامه داد: همراه داشتن آب آشامیدنی سالم یا آب بطری دارای مجوز بهداشتی در مسافرت، برنامه های تفریحی و هنگام گردش در خارج شهر ضروری است و در صورت نبود این امکان می‌توان چای و میوه آبدار مانند هندوانه را جایگزین کرد. وی بر لزوم استفاده نکردن از آب رودخانه برای نوشیدن آب تاکید کرد و گفت: در تابستان باید از مصرف یخ‌های غیربهداشتی نیز خودداری شود.
این کارشناس بهداشتی خرید و مصرف غذاهای آماده و غیربهداشتی از افراد دوره گرد را از جمله مهمترین عوامل بروز بیماری های گوارشی از جمله وبا برشمرد و افزود: آب‌میوه، معجون، بستنی، انواع آب‌هویج، شیرموز و شربت از جمله مواردی است که باید از مکان‌های بهداشتی تهیه شود. افشانی ادامه داد: آبکشی سالم و پاک کردن میوه و سبزی پیش از انگل زدایی و گندزدایی نیز بسیار مهم است.
وی گفت: برای ضدعفونی سبزیجات می‌توان از قرص‌های ضدعفونی مجاز موجود در داروخانه ها استفاده کرد


بیماری‌هایی نظیر وبا را جدی بگیریم. آلودگی آب‌های آشامیدنی، میوه و سبزیجات، عامل بسیاری از بیماری‌ها از این دست هستند.


مقامات رسمی چه می گویند؟ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی نیز از برنامه‌ریزی برای کاهش بروز این بیماری در استان خبر داد و افزود: ستاد استانی ویژه‌ای در این خصوص راه‌اندازی شده که پیشگیری و کنترل بیماری‌های روده ای با اولویت التور /وبا/ از جمله اهداف آن است.
دکتر رسول انتظار‌مهدی اضافه کرد: با توجه به وضعیت جغرافیایی و مرزی آذربایجان غربی، احتمال بروز این بیماری به علت ترددهای میلیونی مسافران از مرزهای استان وجود دارد و تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شده است.
وی بیان کرد: پدیده خشکسالی، آلودگی متناوب آب‌های روستایی و استفاده از منابع آب نامطمئن از جمله دیگر چالش‌هایی است که می تواند زمینه بیماری های گوارشی را فراهم کند. وی ادامه داد: در سال‌های اخیر اقدامات بسیار خوبی در راستای پیشگیری از این بیماری‌ها انجام شده که ارتقای شاخص نمونه‌برداری از موارد اسهالی، ارتقای شاخص گزارش‌دهی طغیان بیماری‌های منتقله از آب و غذا و افزایش شاخص کنترل کیفی در آب شرب شهری و روستایی از جمله آنهاست.
به گزارش ایرنا با توجه به فرارسیدن تابستان و کاهش میزان آب می توان اقدامات پیشگیرانه ای را در خصوص بیماری های گوارشی از جمله وبا انجام داد و با خیالی راحت این فصل در حال گذار را سپری کرد.

  • شستشوی دقیق و کامل میوه و سبزیجات
  • استفاده از قرص‌ها و محلول‌های ضدعفونی کننده
  • رعایت بهداشت شخصی

منبع


ایرنا / خبرگزاری رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران


© آبانماه 1397 کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت یگانه‌سازات پارت می‌باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.